ZAGREB FILM FESTIVAL
19.-26.10.2014.
12

KINO EUROPA, Varšavska 3

 

 

Nedjelja, 20.10. u 20:00

 

OTVORENJE FESTIVALA:

Zoran, moj nećak idiot

Matteo Oleotto / Italija, Slovenija

Ožujsko filmski tulum

 

 

 

 

 

Pon. 21.10.

Utorak 22.10.

Srijeda 23.10.

Četvrtak 24.10.

Petak 25.10.

Subota 26.10.

Nedjelja 27.10.

12:00

Bibijada

Tom i Huck

Norbert Lechner / Njemačka, Austrija

Moj superjunak

Ian FitzGibbon / Irska, Njemačka

Kratki, ali slatki filmovi za djecu 1
S tatom na posao
Rosa, Anina mala sestra
Jonina Arka
Vikend-tata


Zauvijek vaš

Mia Halme / Finska

Tajna starog tavana

Vladimir Tadej / Jugoslavija, Čehoslovačka 

11:00
Kratki, ali slatki filmovi za djecu 2 / Filmclub

 

15:00

Glavni program Dugometražni filmovi / Reprize

 

Pogrešna dostava

Ritesh Batra / Indija, Njemačka, Francuska, SAD

Privremeni dom

Destin Daniel   Cretton / SAD

Poduke iz harmonije

Emir Baigazin / Kazahstan, Njemačka, Francuska

Miran život

Uberto Pasolini / UK, Italija

Salvo

Antonio Piazza, Fabio Grassadonia / Italija, Francuska

14:00

Velikih 5

Prošlost

Asghar Farhadi / Francuska, Italija

 

17:00

Glavni program Dugometražni filmovi / Reprize

Zoran, moj nećak idiot

Matteo Oleotto / Italija, Slovenija

Nakon Lucije

Michel Franco / Meksiko

Vis-à-Vis

Nevio Marasović / Hrvatska

Centrala

Rebecca Zlotowski / Francuska, Austrija

Miss Violence

Alexandros Avranas / Grčka

Shell

Scott Graham / UK

Inspirirano stvarnim događajem

Postaja Fruitvale

Ryan Coogler

SAD

 

19:30

 

Glavni program Dugometražni i kratki igrani filmovi

Krug

Kamal El Mallakh / Jordan, Egipat 

 

Pogrešna dostava

Ritesh Batra / Indija, Njemačka, Francuska, SAD

Razbojnici

Antoine Giorgini / Francuska

 

Privremeni dom

Destin Daniel   Cretton / SAD

Odrazi

Ashley Pegg / UK

 

Poduke iz harmonije

Emir Baigazin / Kazahstan, Njemačka, Francuska

U akvariju

Tudor Cristian Jurgiu / Rumunjska

 

Miran život

Uberto Pasolini / UK, Italija

 

Auschwitz u mislima

Assaf Machnes / Izrael, Poljska, UK

 

Salvo

Antonio Piazza, Fabio Grassadonia / Italija, Francuska

20:00 ZATVARANJE FESTIVALA I DODJELA NAGRADA

 

Krugovi (izvan konkurencije)

Srdan Golubović / Srbija, Njemačka, Francuska, Hrvatska, Slovenija

19:00    

Krugovi (izvan konkurencije)

Srdan Golubović / Srbija, Njemačka, Francuska, Hrvatska, Slovenija

22:00

 

Glavni program Dugometražni i kratki igrani filmovi

Mi letimo

Ulrike Kofler / Austrija

 

Nakon Lucije

Michel Franco / Meksiko

Bijela (izvan konkurencije)

Zvonimir Jurić / Hrvatska

 

Vis-à-Vis

Nevio Marasović / Hrvatska

Mađioničar

Peter Jeschke / Njemačka

 

Centrala

Rebecca Zlotowski / Francuska, Austrija

Dolina kitova

Guðmundur Arnar Guðmundsson / Danska, Island

 

Miss Violence

Alexandros Avranas / Grčka

Jesenje lišće

Jean-Pascal Strüwer /

Švedska

 

Shell

Scott Graham / UK

Jameson na ZFF-u 

21:00

Pogrešna dostava

Ritesh Batra / Indija, Njemačka, Francuska, SAD

 

 

 

KINO TUŠKANAC Tuškanac 1

 

Pon. 21.10.

Utorak 22.10.

Srijeda 23.10.

Četvrtak 24.10.

Petak 25.10.

Subota 26.10.

Nedjelja 27.10.

10:30

 

Glavni program Dugometražni i kratki igrani filmovi

Krug

Kamal El Mallakh / Jordan, Egipat 

 

Pogrešna dostava

Ritesh Batra / Indija, Njemačka, Francuska, SAD

Razbojnici

Antoine Giorgini / Francuska

 

Privremeni dom

Destin Daniel Cretton / SAD

Odrazi

Ashley Pegg / UK

 

Poduke iz harmonije

Emir Baigazin / Kazahstan, Njemačka, Francuska

U akvariju

Tudor Cristian Jurgiu Rumunjska

 

Miran život

Uberto Pasolini / UK, Italija

 

Auschwitz u mislima

Assaf Machnes /

Izrael, Poljska, UK

 

Salvo

Antonio Piazza, Fabio Grassadonia / Italija, Francuska

11:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Vidimo se za godinu dana

Marko Stanić / Hrvatska

11:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Goranov Wimbledon

Leon Rizmaul / Hrvatska

 

13:00

 

Glavni program Dugometražni i kratki igrani filmovi

Mi letimo

Ulrike Kofler / Austrija

 

Nakon Lucije

Michel Franco / Meksiko

Bijela (izvan konkurencije)

Zvonimir Jurić / Hrvatska

 

Vis-à-Vis

Nevio Marasović / Hrvatska

Mađioničar

Peter Jeschke / Njemačka

 

Centrala

Rebecca Zlotowski / Francuska, Austrija

Dolina kitova

Guðmundur Arnar Guðmundsson / Danska, Island

 

Miss Violence

Alexandros Avranas / Grčka

Jesenje lišće

Jean-Pascal Strüwer /

Švedska

 

Shell

Scott Graham / UK

13:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Nevjernici

Gus Holwerda / SAD

13:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Mundijal: najveći ulog

Michał Bielawski / Poljska

 

 

 

 

 

 

15:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

The Manor

Shawney Cohen / Kanada

15:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Drugi susret

Željko Mirković / Srbija

19:00

Velikih 5

Izletnici

Ben Wheatley / UK

15 godina i jedan dan

Gracia Querejeta / Španjolska  

Ulica u Palermu

Emma Dante / Italija, Švicarska, Francuska

Čudna neka mačka

Ramon Zürcher / Njemačka

Prošlost

Asghar Farhadi / Francuska, Italija

17:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Odred za ubijanje

Dan Krauss, SAD

17:00

Svjetski dan audiovizualne baštine

Breza

Ante Babaja / Hrvatska

21:00

Inspirirano stvarnim događajem

 

Izbezumljenost

Joachim Lafosse / Belgija, Luksemburg, Francuska, Švicarska

 

Hannah Arendt
Margarethe von Trotta /
Njemačka, Luksemburg, Francuska

 

U procvatu

Nana Ekvtimishvili, Simon Groß / Gruzija, Njemačka, Francuska

Postaja Fruitvale

Ryan Coogler /

SAD

21:20

Njemački doktor

Lucía Puenzo / Argentina, Francuska, Španjolska, Norveška

19:00 Glavni program: dokumentarni filmovi

Razbij i drpi: Priča o Pink Panterima

Havana Marking / UK

19:00

Svjetski dan audiovizualne baštine

Ljubavna pisma s predumišljajem

Zvonimir Berković / Hrvatska

 

23:00

Glavni program: Kockice

i

Posebne projekcije

Kockice

Priča o Mari iz Velog Varoša

Igor Šeregi

 

Pragovi

Dijana Mlađenović

 

Mrzim te

Lana Kosovac

 

Kockice

Srami se

Daria Blažević

 

Kroz prozor

Goran Ribarić

 

Kutija

Nebojša Slijepčević

 

 

Kockice

Snijeg u Splitu

Igor Jelinović

 

Taximetar

Tomislav Šoban

 

Ko da to nisi ti

Ivan Sikavica

 

FilmFest Dresden: selekcija filmova

Sarajevo grad filma

Godišnji na moru

Cristina Groşan

Jutarnje molitve

Konstantina Kotzmani, Katarina Stanković

Moja! Moja! Moja sobica!

Barbara Vekarić

21:00

 

POBJEDNIČKI FILM MEĐUNARODNOG IGRANOG PROGRAMA

21:00

Svjetski dan audiovizualne baštine

 

U raljama života

Rajko Grlić / Hrvatska, Srbija

 

 

 

ZAGREBAČKO KAZALIŠTE LUTAKA Ulica baruna Trenka 3

 

Pon. 21.10.

Utorak 22.10.

Srijeda 23.10.

Četvrtak 24.10.

Petak 25.10.

20:00

Glavni program

Dokumentarni filmovi

Vidimo se za godinu dana

Marko Stanić / Hrvatska

Odred za ubijanje

Dan Krauss / SAD

The Manor

Shawney Cohen / Kanada

Goranov Wimbledon

Leon Rizmaul / Hrvatska

 

Lud za tobom

Danilo Marunović / Crna Gora

 

Mili i dragi

Rodion Ismailov / Azerbajdžan, Rusija

 

Otac

Marat Sargsyan / Litva

 

22:00

Glavni program

Dokumentarni filmovi

Nevjernici

Gus Holwerda / SAD

Drugi susret

Željko Mirković / Srbija

Razbij i drpi: Priča o Pink Panterima

Havana Marking / UK

Kapetan i njegov gusar

Andy Wolff / Njemačka, Belgija

Mundijal: najveći ulog

Michał Bielawski / Poljska

 

 

 

ZAGREBAČKI PLESNI CENTAR, Ilica 10

 

Pon. 21.10.

Utorak 22.10.

Srijeda 23.10.

Četvrtak 24.10.

Petak 25.10.

 

18:00

Istočnoeuropski SF

 

Aelita, kraljica Marsa

Jakov Protazanov / SSSR

Prvi svemirski brod na Veneri

Kurt Maetzig / NjDR, Poljska

19:00
Putovanje na kraj svemira

Jindřich Polák / Čehoslovačka

Oxygen

Matjaž Klopčić / Jugoslavija

Tajna starog tavana

Vladimir Tadej / Jugoslavija, Čehoslovačka

 

20:30

Moj prvi film

Poljska

 

Generacija

Andrzej Wajda

Dva čovjeka i ormar

Roman Polański

 

Nož u vodi

Roman Polański

 

21:00
Lični opis

Jerzy Skolimowski   

Ožiljak

Krzysztof Kieślowski

Provincijski glumci

Agnieszka Holland

23:00

Re-kreacija Queera

Djevojke u uniformi

Leontine Sagan / Njemačka

Žrtva

Basil Dearden  / UK

Canterburyjske priče

Pier Paolo Pasolini / Italija, Francuska

Selekcija filmova Jerryja Tartaglie
Ecce Homo
Sjećanje
Škola misterije
Projekcionist

 

Kink

Christina Voros  / SAD

 

 

 

MSU, Avenija Dubrovnik 17

 

Pon. 21.10.

Utorak 22.10.

Srijeda 23.10.

Četvrtak 24.10.

Petak 25.10.

Subota 26.10.

Nedjelja 27.10.

17:00

Bibijada

 

Tom i Huck

Norbert Lechner / Njemačka, Austrija

Moj superjunak

Ian FitzGibbon / Irska, Njemačka

Kratki, ali slatki filmovi za djecu 1
S tatom na posao
Rosa, Anina mala sestra
Jonina Arka
Vikend-tata

Zauvijek vaš

Mia Halme / Finska

Tajna starog tavana

Vladimir Tadej / Jugoslavija, Čehoslovačka

Kratki, ali slatki filmovi za djecu 2 / Filmclub

Dan LUX filma

The Selfish Giant

Clio Barnard / UK

19:00

Inspirirano stvarnim događajem

Njemački doktor

Lucía Puenzo / Argentina, Francuska, Španjolska, Norveška

Izbezumljenost

Joachim Lafosse / Belgija, Luksemburg, Francuska, Švicarska

 

Hannah Arendt
Margarethe von Trotta / Njemačka, Luksemburg, Francuska

U procvatu

Nana Ekvtimishvili, Simon Groß / Gruzija, Njemačka, Francuska

Postaja Fruitvale

Ryan Coogler

SAD

Velikih 5

Ulica u Palermu

Emma Dante / Italija, Švicarska, Francuska

Dan LUX filma

Miele

Valeria Golino / Francuska, Italija

21:00

Velikih 5

 

Prošlost

Asghar Farhadi / Francuska, Italija

 

Izletnici

Ben Wheatley / UK

 

15 godina i jedan dan

Gracia Querejeta / Španjolska  

 

Ulica u Palermu

Emma Dante / Italija, Švicarska, Francuska

 

Čudna neka mačka

Ramon Zürcher / Njemačka

Inspirirano stvarnim događajem

U procvatu

Nana Ekvtimishvili, Simon Groß / Gruzija, Njemačka, Francuska

Dan LUX filma

Alabama Monroe

Felix Van Groeningen / Belgija

 

 

 

 

 

 

Industrija

 

23.10. / Srijeda / 17:00 /
Akademija dramske umjetnosti, Trg Maršala Tita 5

Masterclass Srdana Golubovića i Srđana Koljevića

 

 

23.10. / Srijeda / 9.30 – 13:00 + 14:30 - 16.00 / Zagrebački plesni centar, Ilica 10 

Multiplatformska poslovna škola za marketing: Predavanja Michael Gubbins, Marco Odasso, Ian Ginn

 

 

 

24.10. / Četvrtak / 10:00 - 14:00 / Zagrebački plesni centar, Ilica 10  

Multiplatformska poslovna škola za marketing: Predavanje - Lisbeth Stolberg 

 

 

 

 

Događanja

 

22.10. / Utorak / 9:30 - 15:00 / Zagrebački plesni centar, Ilica 10
Program MEDIA - prije i poslije...

 

 

24. – 25.10. ZFF u Varaždinu, Kino Galerija, Gajeva 1, Varaždin 

 

27.10. +  2.-3.11. ZFF u Rijeci, Art-kino Croatia, Krešimirova 2, Rijeka

 

8. - 12.11. ZFF u Čakovcu, Centar za kulturu Čakovec, Trg Republike bb, Čakovec

 

 ZFF u Puli, kino Valli, Giardini 1, Pula / redovni program tijekom listopada

 

 

 

22:30

Kino Europa

Ožujsko filmski tulumi

 

 

Svaku večer nakon projekcija plešite uz čašu hladnog Ožujskog piva! Zabavljat će vas naši kućni DJ-i, a na repertoaru je glazbeni vremeplov za sve ukuse i uzraste. Ulaz je slobodan, plešemo do jutra!